Meme Estetiği

Meme Büyütme 
 
Meme büyütme operasyonu estetik operasyonlar içerisinde en çok yapılan uygulamalardan birisidir. Birçok kadın vücudunun tamamlayıcısı olan göğüslerinin küçüklüğünden rahatsız olur ve bir estetik operasyon ile göğüslerini büyütmek ister. Bunun içinde öncelikli olarak iyi bir estetik cerrahına gidilmeli ve muayenelerin yapılması gerekir.
 
Meme büyütme operasyonunun yapılabilmesi için memelerin tam olarak gelişmemiş olması, yaşanan kilo kaybından dolayı küçülmüş olması veya doğum sonrasında memelerin küçülmesi gibi nedenlerin bulunması gerekir. Ayrıca bunların yanında memelerin büyüklük olarak birbirlerinden farklı olması durumu da olabilir. Memelerin küçük olması kişinin ruhsal durumunu da etkileyebilir. İşte bütün bu nedenler birleşince meme büyültme operasyonun yapılması doğru bulunur.
 
Meme Büyütme Operasyonu Öncesinde Neler Yapılmalıdır?
 
Meme büyütme operasyonu öncesi kişinin genel sağlık durumu değerlendirilir. Göğüs kafesinin genişliği, hastanın boyu ve kişinin istediği göğüs boyu dikkate alınarak bir ölçü belirlenir. Hastaya göğüs büyütme operasyonun nasıl yapıldığı ve hangi yöntemlerin kullanıldığı açıklanmalıdır. Göğüs büyütme operasyonlarında göğüsün belirli bir noktasından açılan kesitten silikon yerleştirilir. Bu işlem yapılırken cildin esnekliği de dikkate alınarak ona göre büyüklük belirlenir. Kullanılan bu silikonun herhangi bir zararı yoktur. Yapılan silikon protezlerde dış cephe daha sert olurken iç cephe daha yumuşak bir doku halindedir. 
 
Silikon meme protezlerinin farklı çeşitleri vardır. Bu çeşitlerin neler olduğu kişiye anlatılmalı ve en doğru protezin hangisi olduğu belirlenmelidir. Meme büyütme ameliyatı yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Ameliyat sonrasında özel olarak yapılan sporcu sutyenlerinin en az 2 ay boyunca kullanılması gerekir. Ameliyat sırasında dikiş izlerinin en az seviyede olması için özen gösterilir. Dikişler bir hafta on gün içerisinde alınır. 
 
Ameliyat öncesinde kişiye ameliyatın riskleri anlatılır ve olabilecek komplikasyonlar hakkında bilgi verilir. Ameliyat öncesinde hasta eğer sigara kullanıyorsa 10 gün önce bırakmalıdır. Aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar içiyorsa bunun da yaklaşık olarak 10 gün önce bırakılması gerekir. 
Meme büyütme ameliyatı öncesinde iyi bir araştırma yapılmalı ve alanında uzman olan bir doktora başvurulmalıdır. Bu şekilde riskler ve ileride yaşanabilecek sorunlar en az seviyeye indirilmiş olur. 
 
 
Meme Küçültme Ameliyatı Nedir
 
Meme küçültme ameliyatı, normalden daha büyük göğüslere sahip olan bayanların yaşadıkları fiziksel ve ruhsal problemleri ortadan kaldırmak için gerçekleştirilen bir operasyondur. Birçok kadın büyük göğüslere sahip olduğu için hem görsel olarak bu durumdan hoşnut olmamakta hem de büyük göğüslerin verdiği bazı sorunlar ile rahatsızlıklar yaşamaktadır. Uzman doktorlar gözetiminde yapılan meme küçültme operasyonunda oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir.
 
Meme küçültme ameliyatı yapılması için öncelikle alanında uzman olan bir doktora gidilmesi ve iyi bir muayenenin yapılması gerekir. Bu muayene sırasında herhangi bir kanser riski olup olmadığına bakılırken, memenin olması gerekenden ne kadar büyük olduğuna ve ciltte yaşanan deformasyonun büyüklüğüne bakılır. Meme küçültme ameliyatı yapılabilmesi için belirli başlı bazı faktörlerin kişide olması gerekir. Bunlar:
 
Boyun, sırt ve omuzlarda ağrıları,
Duruş bozukluğu,
Nefes almakta zorlanma,
Sutyen askıların omuzlarda neden olduğu çöküntüler,
Göğüslerin altında yaşanan pişik ve mantar,
Kişinin günlük yaşamındaki aktiviteleri olumsuz etkilemesi,
Kişinin psikolojik olarak bu durumdan rahatsız olması,
Sutyen takılmadığı halde meme uçlarının göğüs çizgisinin altında olması,
Kişinin göğüs küçültme operasyonu ile ilgili gerçekçi beklentileri olmasıdır. 
 
Yukarıda saydığımız bu belirtiler kişi de var ise işte o zaman bir uzmana görüşerek yardım alabilir. 
 
Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?
 
Meme küçültme ameliyatı için öncelikle olması gereken göğüs bedeni belirlenir. Fazlalıkların nerde olduğu ve ameliyat sonrasında göğüsün nasıl duracağı konusunda kişiye bilgiler verilmelidir. Ameliyat sırasında süt bezlerinin zarar görebileceği ve ileride yaşanabilecek emzirme durumlarının gerçekleşemeyeceği anlatılmalıdır. 
 
Meme küçültme ameliyatı göğüsün durumuna ve büyüklüğüne göre çeşitli şekillerde yapılmaktadır. Buna uzmanlar karar verir. Ameliyat işlemleri sırasında vücutta en az seviyede iz kalacak şekilde gerekli dikilme işlemleri yapılır. Ama bazı operasyonlarda iz kalma ihtimali oldukça yüksektir. 
 
Meme küçültme ameliyatı sonrasında ilk zamanlarda hasta kollarını fazla kullanamaz. Ama zaman içerisinde kollarını hareket ettirmeye başlayabilir. Göğüs uçlarında hissizleşme ve morarmalar olabilir. Bunlarda ileriki zamanlarda geçecektir. Hasta birkaç hafta içerisinde günlük yaşamına geri döner ama 3 ay boyunca ağır işler yapmamalıdır. Ameliyat sonrasın da ise en az iki ay boyunca sporcu sutyeni kullanması gerekir. 
 
Meme Dikleştirme Estetiği Nedir?
 
Meme dikleştirme operasyonu, çeşitli nedenler ile sarkan ve kişinin göğüslerinde istenmeyen şekil bozukluklarına yol açan memelerde düzeltmelerin yapılması işlemidir. Bu işlem öncesinde göğüsün genel yapısı incelenerek nasıl bir operasyon yapılacağına karar verilmelidir.
 
Hormonal değişiklikler, hamilelik döneminde yaşanan gelişmeler ve sonrasında yaşanan emzirme süreci ile birlikte aşırı kilo değişiklikleri memelerde sarkmalara neden olabilir. Bunların yanında yerçekimi kuvveti de memelerde sarkmalara neden olan en büyük faktördür. Memelerde yaşanan bu şekil bozuklukları kişiyi rahatsız ettiği için meme dikleştirme operasyonu yapılabilir. Meme dikleştirme operasyonu öncesinde memenin genel yapısına bakılır. Göğüs içerisinde bulunan ve meme dokusunu tutan bağların zaman içerisinde gevşemesi ve göğüs içerisinde bulunan fazla deri sarkmaları ortaya çıkartır. Muayene sırasında göğüs içerisinde fazla olan alanlar belirlenebilir. Ameliyat öncesinde kişiye ameliyatın riskleri ve nasıl yapılacağı konusunda bilgi verilir. Kişinin genel sağlık durumu ve aile geçmişi incelenir ve sigara, alkol tüketim durumu incelenir. 
 
Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?
 
Meme dikleştirme operasyonu yaklaşık olarak 2 saat sürmektedir. Operasyon sırasında meme içerisinde bulunan fazla deri alınır. Meme dokusuna yeniden şekil verilerek meme ucu olması gereken seviyeye getirilir. Burada operasyon sırasında memedeki sarkıklık durumuna göre farklı yöntemler uygulanmaktadır. Bu uygulamaların farklı olması nedeniyle kimi operasyonlarda kişinin göğüslerinde dikiş izleri kalabilir. 
 
Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında bir süre memelerde şişme ve morarmalar olabilir. Bunlar bir süre sonra geçer. Kişi kollarını tam olarak kullanamayabilir. Ameliyat sonrasında ise bir süre sporcu sutyeninin kullanılması gerekir. Bu süre içerisinde kişinin düzenli olarak göğsüne masaj yapması gerekir. 7- 12 gün içerisinde ise ameliyat dikişleri alınabilir.
 
Kişide ileride yaşanabilecek kilo değişimlerinde, hamilelik ve emzirme dönemlerinde yaşanan değişiklikler nedeniyle tekrardan göğüslerde sarkmalar olabilir. Bu gibi durumların göz önünde bulundurulması ve yaşanabilecek bütün durumların doktor ile görüşerek meme dikleştirme estetiğine karar verilmesi gerekir. 
 
malatya temizlik kpss kitapları
kral midas