Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Ameliyatı
 
Kepçe kulaklar görüntü açısından yüzün estetik yapısına uymadığı için birçok kişi tarafından sorun edilmekte ve hatta psikolojik problemeler yol açmaktadır. Kepçe kulak ameliyatı ve kulak küçültme operasyonları kişiler tarafından en çok tercih edilen estetik uygulamalardan birisidir. 
 
Kepçe kulaklar kulakta bulunan kıvrımların tam olarak gelişememesi veya genetiksel nedenler ile ortaya çıkabilir. Kulak gelişimi 6 yaşına kadar devam eder. Bu süreçte kepçe kulak durumu fark edilirse çocuğa doktor tarafından bu durumu önleyecek olan bantlar verilebilir. Kulak 6 yaşında gelişimini tamamlar ve normal bir boyuta ulaşır. Bu süreçte kepçe kulak ameliyatı yapılmaz. 
 
Kepçe kulak görünümü kafanın arka tarafından bakıldığında daha çok fark edilir. Kulak içe dönük bir hal almıştır. Kafa ile kulağın açısı oldukça geniştir. Arkadan bakıldığında daha düz bir görünüm oluşur. Ön taraftan bakıldığında ise kulaklar içe dönük olarak görünür. Kepçe kulak ameliyatı sırasında kulağın arka tarafında bulunan kıkırdaklar üzerinde düzeltmeler yapılır. Bu düzeltmeler yapılırken kulağın normal şekilde görünmesi için kıkırdaklar üzerinde kesme işlemi ve inceltmeler yapılır. Kıkırdak üzerinde kulağa şekil verecek şekilde gerekli kalıcı dikişler yapılar ve kulağın arkaya doru eğimleşmesi sağlanır. 
 
Kepçe Kulak Ameliyatı Sonrasında
 
Kepçe kulak ameliyatı çocuklarda genel anestezi altında yapılırken, erişkinlerde lokal anestezi altında yapılır. Ameliyat yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir. Ameliyat sonrasında kişinin hastanede yatmasına gerek yoktur. Kulak pansuman edildikten sonra sarılır ve bu sargı açıldıktan sonra saç bandı veya tenisçi bandı kullanılarak kulağın sabit kalması sağlanır. Bu bant ne çok sıkı ne de çok gevşek olmalıdır. 
 
Kepçe kulak ameliyatı sonrasında ağrılar olması normaldir. Doktorun vereceği ağrı kesiciler kullanılarak ağrılar azaltılabilir. Şişlikler ve kızarıklıklarda bir süre sonra geçer ve hasta 2-3 hafta içerisinde normal yaşamına geri döner. Kepçe kulak ameliyatı ile ortadan kalkan kepçe kulak sorunu kişinin psikolojik olarak rahatlamasına ve kendini daha iyi hissetmesine neden olur. Bu ameliyat kalıcı bir ameliyat olduğu için ileri de herhangi bir problem yaşanmaz. 
 
malatya temizlik kpss kitapları
kral midas