Botoks

Hayatın getirileri olduğu kadar bazı durumlarda götürüleri de bulunuyor. Yaşlanma, sigara içmek, güneş, stres ve buna benzer cilde olumsuz etki eden faktörler neticesinde belirli bir zamanın ardından hücrelerin yapısı bozularak ciltte istenmeyen kırışıklar baş göstermeye başlıyor. Farklı nedenler dolayısıyla ciltte kırışıklık her ne kadar kaçınılmaz olsa da kişiler, kırışıklıklarını geciktirebilme konusunda botoks seçeneğine sahiptirler. 
 
Botoks, tıbbi bir protein olarak tıp dünyasındaki yerini almış olmasıyla beraber uzun yıllardan günümüze kadar çeşitli tedavilerde kullanılmıştır. Botoks tedavisinin popülerliğini asıl kazandığı dönem ise kırışıklık tedavisinde kullanılmaya başladığı döneme denk geliyor. Orta düzeyli ve derin düzeyli olarak kırışıklık bulunan ciltlerde kullanılan cerrahi bir yöntem olarak günümüzde aktif olarak kullanımı devam ediyor.
 
Botoks’un Etkisi Nedir?
 
Ciltte bulunan en dinamik çizgiler, yüzde bulunan çizgilerdir. Yapılan mimik hareketleriyle ortaya çıkan yüz ifade çizgileri, cildin altında yer alan kasların kasılması neticesinde dışa vurulan çizgiler olarak da bilinir. 
 
Botoks tedavisi uygulanan kişilerde kas kasılması engellenir. Deri altına uygulanarak sinir geçişlerini engelleyen yapısıyla birlikte botoks tedavisi uygulanan bölge her zaman gergin kalarak kırışıklık durumundan kişileri kurtarır. 
 
Yüzdeki kırışıkları yok etmek için kullanılabileceği gibi botoks ile boyunda bulunan kırışıklıklar da kolayca çözülebilir. Tedavi sürecinde her hasta, kendi kas tipine sahip olmasından kaynaklı olarak özel bir planlamanın ardından tedavi sürecine başlar.
 
Botoks tedavisinde kişiler rahatsızlık verici düzeyde bir acı hissi yaşamazlar. Uygulamaya başlamadan önce lokal anestezi etkisine sahip bir krem tedavinin yapılacağı bölgeye uygulanır. Kişinin kas yapısına bağlı olarak belirlenmiş olan kırışık noktalarına, oldukça ince uca sahip iğneler yardımıyla deri altı enjeksiyon işlemi uygulanır. Enjekte edilen ilaç, sadece o bölgedeki kırışıklar için bir çözüm sunar. Tedavi süresi ortalama olarak 10-20 dakika arasıdır. Botoks etkisini, yapılan uygulamadan yaklaşık 2-3 haftalık zaman dilimi içerisinde göstermeye başlar.
 
malatya temizlik kpss kitapları
kral midas