Dolgu

Yüzündeki kırışıklıklardan şikâyetçi olanların sayısı hiç de azımsanmayacak seviyede olmakla beraber, bu şikâyet nedeniyle yüz dolgusunu tercih eden çok sayıda kişi de bulunuyor. Dolgu ile yüzde bulunan; kırışıklık ve yara izleri tedavi edebileceği gibi bunun yanı sıra, yüzdeki çukur bölgeler doldurulabilmekte veya isteğe bağlı olarak ince dudaklı kişilerde dudakların kalınlaştırılması mümkün hale geliyor. 
 
Kısa sürede çok daha genç bir görünüm sağlamak isteyenler için ideal bir yöntem olan dolgu yöntemiyle birlikte, dış görünüşte belirgin bir değişiklik gözlense de yöntemin asıl avantajı olarak bu değişimin doğal görünmesi ön plana çıkar. Dolgu tedavisi tercih edenler, çevrelerinden aldıkları “Aaa, sen hala ne kadar genç gözüküyorsun” tepkileri ise psikolojik anlamda moral yükseltmekte ve kişinin kendini zinde hissetmesini sağlamaktadır. 
 
Dolgu Yaptırmak Neden Önemlidir?
 
Yüzün görünümündeki yorgun ifadeden dolayı, kişilerin güzelliğine gölge düşebilmektedir. Kırışıklıklar ve sarkmalar, yüzü olması gerektiğinden çok daha yaşlı hale getirebilen etmenler olmalarıyla beraber bunların haricinde yüzde kalan yara izi gibi izlere sahip kişiler için de dolgu bir çözüm yöntemi olarak uygulanabilir. Tercihe bağlı olarak dudakları daha belirgin hale getirmek için de dolgudan faydalanabilinir. Yüz dolgusu, uygulandığı alana dolgunluk kazandıran bir yapıya sahip olmasıyla beraber kolajen üretimini artırıcı bir etkiye de sahip olabilmektedir.
 
Dolgu işlemi için şikâyetçi olan bölgenin öncelikle tespiti yapılır. İnce bir iğneyle beraber kırışıklığın bulunduğu bölgeye ya da dudağa enjeksiyon işlemi gerçekleştirilir. Dolgu için ortalama enjeksiyon süresi 20 ila 30 dakika arasında değişkenlik gösterir. Dolgunun giderek popüler olmasının altında yatan en büyük nedenlerden biri, işlem sonucunda hemen etkisini göstermesidir. İşlemin tamamlanmasının ardından kişiler günlük hayatlarına devam edebilecekleri gibi yapılan dolgu 8-18 aylık bir kalıcı etkiye sahiptir.
 
malatya temizlik kpss kitapları
kral midas